Domek z kartonu jako przykład ekologicznej zabawki

Domek z kartonu jako przykład ekologicznej zabawki

Poradnik Klienta

Moda na bycie „eko” zatacza coraz szerszy krąg, opanowując zdecydowaną większość dziedzin codziennego życia. Nie tylko bowiem chcemy zdrowo się odżywiać, używać jedynie naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych czy środków czyszczących, ale również dostarczać swoim dzieciom ekologicznych zabawek. Jedną z nich jest domek z kartonu.

„Eko” to znaczy jaki?

Z pewnością wielu z nas nieraz spotkało się z określeniem „ekologiczny” – nie tylko w odniesieniu do artykułów spożywczych, ale również kosmetyków. Rodzi się zatem pytanie, czym różnią się od tradycyjnych produktów? W najprostszym rozumieniu są przyjazne środowisku naturalnemu, a do ich wyprodukowania zostały wykorzystane jedynie naturalne składniki. Aby ich rozróżnienie było łatwiejsze dla konsumenta, wprowadzono specjalne certyfikaty potwierdzające ich ekologiczność.

Ekologiczne zabawki?

Domek z kartonu jest jednym z dowodów na to, że zabawki również mogą przyjmować wymiar ekologiczny. Nie szkodzą planecie, można poddać je recyklingowi, a przy okazji wpływają pozytywnie na indywidualny rozwój maluszka.

Producenci dokładają wszelkich starań, aby były bezpieczne dla dzieci, ale również charakteryzowały się odpowiednimi, dostosowanymi do wieku latorośli walorami edukacyjnymi. Muszą bowiem służyć nie tylko zabawie, ale również nauce. Do ich produkcji używany jest najczęściej papier (jak na przykładzie domków z kartonu), ale także drewno, wełna czy bawełna. Kolory pozyskiwane są z substancji naturalnego pochodzenia, bez użycia szkodliwych dla zdrowia chemikaliów. I choć ich konstrukcja jest daleka do fantastycznych, grających czy świecących zabawek, w istocie jednak bardziej pobudza dziecięcą wyobraźnię niż kolorowe, plastikowe cudeńka ze sklepowych półek.

Dlaczego warto wybrać domek z kartonu?

Każdy rodzic wie, że idealna zabawka dla dziecka to taka, która nie tylko pobudzi jego kreatywność, ale również zachęci do aktywności. Optymalnie byłoby, gdyby dodatkowo charakteryzowała się solidnym wykończeniem. Wszystkie te walory spełnia domek z kartonu do samodzielnego pokolorowania. Wiele osób poleca je jako wspaniały sposób na zajęcie smyka, który nie tylko skupia się na dekorowaniu swojej zabawki, ale również na pokazywaniu dzieła wszystkim członkom rodziny. Na uwagę zasługuje przede wszystkich ich trwałość, jak również lekkość oraz łatwość przenoszenia. Gładka powierzchnia zachęci maluszka do kolorowania i ozdabiania, nie tylko kredkami czy flamastrami, ale również wycinankami czy innymi dekoracjami – zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Jako, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic, tak i możliwości upiększania domku są niczym nieograniczone.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments