Metody nakładania podkładu

Metody nakładania podkładu

Poradnik Klienta Prasóweczki Prasówki

Perfekcyjny makijaż wymaga trochę praktyki, ale przede wszystkim gruntownej wiedzy na temat jego nakładania. Najistotniejszy jest dobrze rozprowadzony podkład, który można przyrównać do płótna, na którym dalej będziemy malować obraz.

Istnieje kilka metod rozprowadzania podkładu, z czego każdy jest polecany do nieco innej skóry oraz rodzaju i konsystencji kosmetyku, a także oczekiwanego efektu. Grubsza warstwa jest odpowiednia do zdjęć, filmu i na wybieg. Na co dzień sprawdzi się lepiej cieńsza. Jakie metody mamy do wyboru?

Własne dłonie

Najłatwiejszy sposób, który stosuje najwięcej kobiet. Jest intuicyjny i daje możliwość dotarcia do wszystkich miejsc – pod oczami i wokół nosa. Nie jest to jednak zbyt higieniczne, ponieważ w ten sposób przenosimy na skórę twarzy mikroorganizmy. Używanie samych palców nie umożliwia stopniowania krycia, dlatego w tym przypadku nie uzyskamy raczej grubszej warstwy. Z drugiej strony, podkład który został uprzednio podgrzany przez ciepło rąk znacznie lepiej stapia się ze skórą. Wizażyści stosujący tę metodę odkażają swoje dłonie i nadają im odpowiednią temperaturę.

Gąbki z lateksu

Gąbeczki produkowane są w różnych kształtach oraz rozmiarach. Niekiedy nawet są dodawane za darmo do innych produktów. Nakładanie produktów za pomocą gąbeczki jest przede wszystkim higieniczne, pod warunkiem, że pamiętamy o czyszczeniu gąbki. Pozostałości podkładu są świetną pożywką dla bakterii, które mogą następnie powodować stany zapalne. Gąbki należy odkażać po użyciu i często zastępować nowymi. Gąbka jest jednak nieekonomiczna, ponieważ „wsysa” ogromne ilości kosmetyku. Efekt ten można zniwelować uprzednio zwilżając gąbkę. Plusem jest jednak dobra kontrola nad poziomem krycia.

Specjalny blender

Beauty Blender to rodzaj udoskonalonej gąbki, która wyglądem przypomina różowe jajko. Wiele osób uważa, że to najlepsza metoda aplikacji podkładu – nakładanie jest szybkie i proste. Gąbeczkę trzeba zwilżyć przed użyciem w wodzie, a następnie odcisnąć jej nadmiar (gąbka zwiększy swoją objętość). Podkład nakładamy „stemplując” twarz uprzednio nabierając go bezpośrednio z dłoni. Co ważne, Beauty Blender nie pochłania tyle podkładu co klasyczne gąbki, dlatego jest od nich bardziej ekonomiczny. W tym wypadku również trzeba pamiętać o każdorazowym odkażaniu oraz regularnej wymianie.

Pędzle do podkładu

Pędzle różnią się między sobą kształtem końcówek. Do wyboru mamy zatem pędzel plaski języczkowy, flap top, kulka i duo fibre. Pędzle są niezastąpione podczas konturowania podkładami (tutaj najlepszy okazuje się model języczkowy). Pędzelki typu flat top dają naturalny efekt i łatwo się myją, ponieważ wchłaniają niewielką ilość podkładu. „Kulki” najlepiej sprawdzą się w przypadku podkładów mineralnych. Są wygodne w użyciu i najczęściej wybierane przez profesjonalnych wizażystów. Duo fibre jest również nazywany „skunksem”, ponieważ kolor ego włosia przypomina to właśnie zwierzątko. Składa się z dwóch rodzajów włosia – czarnego, krótszego, naturalnego oraz białego, dłuższego, syntetycznego. Dzięki takiej konstrukcji pędzel nie pochłania podkładu, jednak dodatek włosia naturalnego może uczulać.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments