Pyszne i zdrowe warzywa spod tunelu foliowego

Pyszne i zdrowe warzywa spod tunelu foliowego

Poradnik Klienta Prasóweczki Prasówki

Owoce oraz warzywa, które znajdują się w marketach zazwyczaj przepięknie wyglądają, jednak bardzo często wypełnione są różnymi substancjami chemicznymi. Dlatego też każdy kto ma taką możliwość powinien uprawiać rośliny na własnej działce. Wówczas można mieć stuprocentową pewność, że nasze uprawy są zdrowe i smaczne. Niestety, nie zawsze ulubione warzywa wyrosną tak wspaniałe, jak w programach ogrodniczych. Jest jednak jeden, bardzo dobry sposób na to, by wyhodować zdrowe rośliny, a mianowicie tunel foliowy.

Kiedy korzystać z tunelu foliowego

Wiele z ulubionych przez Polaków gatunków roślin nie może być hodowana w naturalnych warunkach, ponieważ klimat na to nie pozwala. Tyczy się to także pomidorów, ogórków oraz cukinii. Gdy warzywa te będą rosły pod tunelem foliowym, plony będą dużo bardziej obfite oraz zadowalające. Dzięki niemu możemy zapewnić roślinom odpowiednie warunku, do prawidłowego wzrostu. Tunel taki, czy też szklarnia stworzą wysoką temperaturę oraz odpowiednią wilgotność, która usprawni rozwój warzyw oraz owoców. Ponadto tunel foliowy zapewnia ochronę przed wiatrem, izoluje przed chłodem, a także gradem oraz innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Należy również podkreślić, że tunele te są szybkim oraz stosunkowo łatwym sposobem na wyhodowanie pysznych warzyw. Dzięki nim działkowicze mogą dużo szybciej liczyć na zbiór plonów. Warzywa uprawne, którą wzrastają pod taką osłoną mogą być zbierane nawet kilka razy w ciągu jednego roku. Tunel foliowy to ciekawy sposób na uprawę roślin w odpowiadających im warunkach oraz znacznie szybszy wzrost tych roślin.

Tunel foliowy dobrany do naszych potrzeb

Zanim zdecydujemy się na tunel foliowy musimy zdać sobie sprawę z naszych najważniejszych potrzeb. Musimy wiedzieć , jaką powierzchnię chcemy przeznaczyć na tunel oraz jak duże chcemy zbierać plony. Tunele foliowe są nieco większe i z całą pewnością znacznie trwalsze od innych konstrukcji. Są one wykonywane z rurek metalowych, dzięki czemu są stabilne i wytrzymałe nawet na silny wiatr. Podczas wyboru warto również przyjrzeć się folii. Może ona być perforowana. Ten typ umożliwia niezwykle swobodna wymianę powietrza. Na rynku dostępna jest także folia pozbawiona perforacji. Ta lepiej izoluje, utrzymuje wysoką temperaturę wewnątrz, a także odpowiedni wskaźnik wilgoci. Wybór odpowiedniej folii zależy jest od roślin, które będą przez nas uprawiane. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wcześniej wiedzieli, jakie warzywa będą przez nas uprawiane oraz jak duże plony będą nas satysfakcjonowały.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments