Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Sprzedaż internetowa Białogard

Poradnik Klienta

Aukcja internetowa w terminie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w dziedzinach e-commerce, ale mało kto porusza kwestię tego, jak że jest zrobić sprawny przebieg realizacji zamówień w terminie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu oraz pokażemy, jak firma sobie z nimi poradziła.

Sprzedaż internetowa Biały Bór

W dobie koronawirusa społeczeństwo zostało zmuszone do przemian w prywatnym codziennym funkcjonowaniu, co wyklarowało nowe wzięcia na targu. Przed pandemią po lekarstwa chodziliśmy specjalnie do apteki, a po artykuły spożywcze do najbliższego sklepu. W terminie pandemii często rezygnowaliśmy z obecnych prac, na sytuacja zakupów poprzez Internet. Dbałość o bezpieczeństwo indywidualne plus najprzyjemniejszych, limity kobiet w wskazanych miejscach oraz zamknięcie wielu sklepów, galerii i pawilonów handlowych umocniło trend zakupów online. Wzrost sprzedaży w Internecie odczuła większość branż. Po akcji stanowił zatem efekt pewnego przymusu zakupu online, gdyż stacjonarne biznesy są zamknięte i znaczniejszej kwoty czasu wolnego kupujących. Tymczasowe zawieszenie lub częściowe ograniczenie czynności zawodowych sprawiło, że społeczeństwo miało więcej czasu, by zadbać o siebie (zakup ubrań, kosmetyków, szkoleń online) lub wykonać remont domu, czy prace porządkowe na podwórku.
Większa sprzedaż – większe wyzwanie logistyczne. Sprzedaż internetowa Biały Bór

torebki
Reklama

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w dziedzinach e-commerce, ale mało kto porusza kwestię tego, jak że jest zrobić sprawny przebieg realizacji zamówień w terminie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu oraz pokażemy, jak firma sobie z nimi pomogła. Sprzedaż internetowa Biały Bór

zobacz również Społem wiadomości

W tym etapie każdy sklep zabiega o to, aby utrzymać się na targu oraz zachować miejsca pracy. W nazwie Mirjan24 to znaczenia pracy dla ponad 400 pracowników. Marka w domowych dziełach koncentruje się na produkcji mebli tapicerowanych, prowadzeniu 6 sklepów internetowych (Polska, Niemcy, Węgry, Rumunia, Czechy i Słowacja) oraz pośredniczy w dostawach mebli dla kontrahentów z wszelkiej Europy.

W sprawy pandemicznej największym wyzwaniem dla firmy Mirjan24 było zachowanie ciągłości dostaw materiałów do użytkowników oraz terminowa realizacja zamówień dla odbiorców indywidualnych, przy szczególnym zachowaniu zaufania oraz ostrożności. Duży niepokój wprowadziło nagłe zamknięcie granic. Utrudnieniami były korki na miary Polsko-Niemieckiej oraz informacje z producentów mebli, że mogą wystąpić opóźnienia w sztuki. Sprzedaż internetowa Biały Bór

W tej niesamowitej sytuacji dochodzi jeszcze reorganizacja stanowisk rzeczy oraz czasu pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich gości.

Jak poradzić sobie z formą „nadzwyczajną” ?

Choć sytuacja epidemiologiczna, w takim wymiarze, miała miejsce pierwszy raz również dla wszystkiego stanowiła toż nowoczesna forma, to instytucja Mirjan24 czerpała inspirację z wcześniejszych, różnych doświadczeń — na targu obecna jest z 27 lat. Ze sprzedaży stacjonarnej wycofała się 8 lat temu zaś z innej chwili, przygotowuje się e-commerce, które jeszcze się zmienia. Przecież w terminie wielkich ograniczeń, ważną rolą zaprezentowała się własna flota pojazd dostawczych, która uniezależniła firmę z mocno przeciążonego systemu kurierskiego. A utknięcie kilku samochodów w korkach nie sparaliżowało całej logistyki, gdyż ich flota liczy ponad 100 samochodów typu TIR.

Dużym udogodnieniem są i stany magazynowe topowych produktów. Magazyny są położone w kilku krajach. Dzięki nim, sklepy internetowe obsługujące zagranicznych klientów, nie istniały w 100% zależne od dostaw z Nasz.

Wyzwaniem istniała zawsze reorganizacja stanowisk sztuki oraz wprowadzenia systemu zmianowego w przypadku pracowników prac oraz magazynów. Podział gości na kategorie i włożenie pracy zmianowej umożliwiło zachowanie bezpiecznego odstępu między pracownikami. Oraz w przypadku ogromnej ilości stanowisk biurowych został wprowadzony system pracy zdalnej. Sprzedaż internetowa Biały Bór

Zobacz również Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments