Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 24

Poradnik Klienta

W dowolnej wrocławskiej kamienicy, zupełnie nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 12

Od lat, zwaśnione rodziny zaczynają się na wzajem, by potem przy dobrym trunku zgodzić się i snuć kolejny wielki plan żeby zarobić, przy tym się nie na prowadzić.

Serial rozmawia o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa grupy jest kobietą bezrobotną, a prawdziwym jego zajeciem jest oglądanie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat funkcjonuje w pracy zdrowia, gdzie zdaza się jej podejmować dodatkowe dyżury, by utrzymać piecioosobową rodzinę, w tym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i schorowaną matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle przychodzi do spraw.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na tym tymże piętrze, mieszka Paździoch wraz z kobietą- Haliną. Rodziny bardzo różnią się od siebie. Pazdzioch ma pewne zatrudnię. Pracuje na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która występowała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje męża i obraża go w towarzystwie innych sąsiadów. Mimo to, Marian kocha kobietę i mama się wciąż dorównać jej wymaganiom i spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi występuje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, który nie ma trochę. Mimo, że może czekać na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża sąsiada i powoduje mu podnosić się na jego piętro. Boczek tak łatwo nie odpuszcza i wciąż bierze się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie uznaje się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie także z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i zwolniony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Ważna by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąkolwiek nową klatkę w współczesnej okolicy, jednak dzieją się tu rzeczy, które nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w budynku Kiepskich można słyszeć krzyki i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz kolejny okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z perspektywą na nowe piwo, gdyż oczywiście gdy jego ojciec uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z biegiem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która ma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie kobiety nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, że nie lubi innej wybranki syna.

Sceny są trudne i ciężkie fantazji.

Mamy doczynienia z dalekimi z kolejnej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy nawet objawieniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z którymi pragną zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z znajomymi, skazane na porażkę interesy, wizytację forma oraz brak pracy, przedstawiają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić męża do podjęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, że w tym terenie nie ma rzeczy dla obywateli z jego przygotowaniem i stanowi rozkręcić własny biznes.

Na zabieg miejsca z pewnością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka natrafili na pomysł założenia seks telefonu. Kolejnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym ważna aby było spokojnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Kiedy także tenże podział nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia sklepu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje przekonać do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan również się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Kiedy po ciążącym i doskonałym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Ostatniego Roku, w budynku Kiepskich montowany jest sylwester.

Leżą na nim ludzie kamienicy i stary Kozłowski, który istnieję w układu małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, że jest z starym wyłącznie dla pieniędzy. Wszystko mogłoby się wydawać normalnym wydarzeniem i chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów przechodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z upodobaniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się samą w okresach.

Drinkom z popularnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, stojący na złomowisku. Jego ważnym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i myślenie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z poczuciem humoru, który zamierza co róż nowe rymowanki na punkt mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, jak to nakręcono pierwszy etap.

Na startu serialu, sceny nagrywane stanowiły w kamienicy, ale z biegiem czasu wykonano rekonstrukcje pomieszczeń w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy śledzić na Polsacie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments