Woda butelkowana, dostawa wody do domu czy filtr do wody? Które rozwiązanie wybrać?

Woda butelkowana, dostawa wody do domu czy filtr do wody? Które rozwiązanie wybrać?

Artykuł Miesiąca Polecane portale Poradnik Klienta

Chęć zaoszczędzenia pieniędzy, wygoda i troska o zdrowie sprawiają, że szukamy nowych sposobów zapewnienia sobie zdrowej i smacznej wody do picia. Sposobów jest kilka. Który z nich wybrać?

Rolę wody w organizmie trudno przecenić. Woda jest składnikiem niezbędnym do życia. Nawadnia komórki i tkanki, reguluje procesy metaboliczne, bierze udział w przyswajaniu substancji odżywczych. Ponadto, poprawia metabolizm, pozwala zahamować nadmierny apetyt zapewniając uczucie sytości. Na dodatek wzmacnia wytrzymałość, wpływa pozytywnie na samopoczucie, sprawność intelektualną i koncentrację. Zmniejsza uczucie zmęczenia i dodaje energii. Łagodzi bóle głowy, zapobiega chorobom nerek i nowotworom. Ponadto, rozrzedza krew zapobiegając zakrzepicy i nadciśnieniu. Co się dzieje, gdy pijemy zbyt mało wody? Możemy być narażeni na zaburzenia pamięci, koordynacji ruchów. Może też dojść do obniżenia zdolności koncentracji i uporczywych bólów głowy. Możliwy jest też spadek odporności organizmu wskutek wysychania błon śluzowych.

Jak zapewnić sobie stały dostęp do wody pitnej?

Sposobów na skuteczne nawadnianie organizmu jest wiele. Niektórzy preferują kupowanie zgrzewek wody, inni zamawianie wody w baniakach do domu, a jeszcze inna grupa osób, coraz liczniejsza – filtrowanie wody.

Kupowanie wody w butelkach w sklepie jest najmniej praktyczne, ekonomiczne i ekologiczne. Nie dość, że generujemy duże ilości odpadów z plastiku, które zatruwają gleby, wody i powietrze, to jeszcze wydajemy na nie znaczne sumy. Koszt 1,5-litrowej butelki z wodą to wydatek rzędu 2-3 złotych. Miesięcznie, przy dwóch osobach, daje to wydatek rzędu 150 zł, przy czterech – 300 zł. W skali roku to koszt 3 600 zł. Pieniądze te można przeznaczyć np. na wakacje. Woda butelkowana ma też jeszcze jedną wadę. Nie dość, że może się skończyć jest uciążliwa w dostarczeniu. Dźwiganie ciężkich butelek lub zgrzewek może być trudne, zwłaszcza w przypadku starszych osób, a także pozbawionych samochodu i mieszkających w bloku bez windy.

Niektórzy skłaniają się do kupowania wody z kilku litrowych baniakach lub zamawiania wody w galonach kilkunastolitrowych. Niestety, baniaki trzeba opróżniać w ciągu 72 godzin od otwarcia. To sprawia, że galonów trzeba zamówić kilka i mieć miejsce na ich przechowywanie. Nie każdy jest też w stanie udźwignąć galon kilkunastolitrowy.

Istnieje jeszcze jeden sposób na zapewnienie sobie łatwego dostępu do smacznej, czystej wody pitnej. To filtrowanie wody.

Filtry do wody – smacznie, zdrowo, zawsze w zasięgu ręki!

Dzięki filtrom możemy mieć nieograniczony dostęp do smacznej wody pitnej. W przypadku filtrów przepływowych wystarczy, że odkręcimy kran i podstawimy pod niego szklankę. Ponadto, w sprzedaży dostępne są baterie trójdrożne. Dzięki nim, za pomocą dźwigni, możemy decydować, czy chcemy skorzystać z wody filtrowanej czy zwykłej wody wodociągowej – ciepłej lub zimnej. To praktyczne rozwiązanie, na dodatek ekologiczne i tanie. Jeden litr wody wodociągowej kosztuje ok. 1 grosza. Więcej informacji o filtrach do wody znajdziesz na stronie https://dafi.pl/blog/.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments