Zabiegi dla cery tłustej i mieszanej

Zabiegi dla cery tłustej i mieszanej

Polecane portale

Jedną z najliczniej pojawiających się grup klientów w gabinetach kosmetologicznych są osoby posiadające cerę tłustą i mieszaną. Pielęgnacja takiej skóry bywa problematyczna a wyłączna pielęgnacja domowa może nie dawać oczekiwanych rezultatów. Jakie zabiegi dla skóry tłustej i mieszanej będą dawały najlepsze efekty? Co wybrać w gabinecie kosmetologicznym dla cery tłustej a co dla cery mieszanej?

Charakterystyka skóry tłustej

Skóra tłusta charakteryzuje się grubą strukturą, błyszczącą i przetłuszczoną skórą twarzy związaną z zaburzoną pracą gruczołów łojowych. Dodatkowo skóra tłusta charakteryzuje się występowaniem zmian trądzikowych oraz zaskórników. Zaletą posiadania skóry tłustej jest fakt iż ze względu na jej pogrubioną strukturę oznaki starzenia pojawiają się później przez co osoby z cerą tłustą na dłużej zachowują młody wygląd.

Pielęgnacja i zabiegi dla cery tłustej

Skóra tłusta twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów. Pielęgnacja domowa skóry tłustej powinna opierać się na dokładnym i systematycznym oczyszczaniu twarzy. Do demakijażu i mycia twarzy zalecane są lekkie żele i emulsje czyszczące oraz bezalkoholowe toniki. Dodatkowo w przypadku skóry tłustej nie wolno zapominać o nawilżaniu skóry za pomocą lekkich, żelowych kremów oraz stosowania kosmetyków o działaniu samoregulującym. W związku z tym że skóra tłusta szybko się przetłuszcza warto zastosować profesjonalne zabiegi złuszczające i seboregulującej w gabinecie kosmetologicznym. Najlepsze będą: mikrodermabrazja korundowa, peeling kawitacyjny, zabiegi na bazie kwasów owocowych czy radiofrekwencja mikroigłowa.

Charakterystyka skóry mieszanej

Cera mieszana charakteryzuje się występowaniem błyszczenia w strefie T – czoło, nos, okolica policzków przy nosie i broda. Boki polików są suche lub odwodnione, pojawiają się na nich suche skórki. W okolicy większego świecenia się skóry mogą pojawiać się stany zapalne i zaskórniki.

Pielęgnacja i zabiegi dla cery mieszanej

Skóra mieszana twarzy wymaga pielęgnacji i zabiegów skierowanych zarówno dla skóry tłustej i suchej. W obrębie strefy T, pielęgnacja powinna skupiać się na działaniu regulującym działanie gruczołów łojowych i matującym. Boki twarzy powinny być intensywnie odżywiane aby przywrócić odpowiednie nawilżenie skórze tej części twarzy. W gabinecie kosmetologicznym najskuteczniejsze zabiegi dla skóry mieszanej to: mikrodermabrazja korundowa, peeling kawitacyjny, mezoterapia igłowa, infuzja tlenowa oraz peelingi chemiczne.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments