Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Zduńska Wola

Poradnik Klienta

Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to coraz bardziej atrakcyjna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, stanowiące drinkiem z rodzajów budownictwa modułowego polecane jest właśnie do szybkiego i ewentualnie taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co dużo, z kontenerów coraz częściej przeprowadza się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe czy te domki letniskowe. Dzieje się tak dlatego, że domy z kontenerów znajdują zastosowanie prawie w jakiejś dziedziny, a biura z kontenerów mają z coraz większego popytu. Jeszcze jedną wielką metodą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe oraz budynki socjalne.

domy z Kontenerów Radomsko

Budynki z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Albo toż dodatkowe, aby stworzyć komfortowy, prosty i do ostatniego bezpieczny budynek mieszkalny ze „stałego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowoczesne budownictwo, określa się surowym, zimnym wzorem i spokojnymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego domu z kontenerów jest nie tylko możliwe, ale także coraz modniejsze. Taki dom jest nie tylko znacznie tańszy w działaniu, w zestawieniu do starego budownictwa, ale jednocześnie znaczy go ogromna energooszczędność. Wygląda zatem na to, że domy z kontenerów są hitem idealnie uzupełniającym się w będące trendy.

domy z Kontenerów Radomsko

Budownictwo modułowe – na czym polega budowa lokalu z kontenera?

Do sieci budynków z kontenerów najczęściej wykorzystywane są kontenery morskie. Są one przygotowane z samonośnej stalowej ramy, zbudowanej z zamkniętych, walcowanych profili. Profile obecne są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie warstwą lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit oraz podłoga spowodowane są z zmiany z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wypełnione są one materiałem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Radomsko

We mieszkaniach rodów z kontenerów organizowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmian komponuje się na ostatniej jedynej myśli jak w sukcesu tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Radomsko

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments